אודות קשת

עמותת קשת נוסדה בשנת 1981 ועם השנים הפכה לעמותה הציבורית הגדולה ביותר, הנותנת מענה מוסדי לקשישים תשושים, תשושי נפש וסיעודיים. כמו כן, קשת נותנת מענה קהילתי לקשישים המתגוררים בקהילה במרכזי היום, עם פעילויות פנאי, חוגים, הוואי חברתי, ארוחות חמות וטיפול מקצועי.

קשת מיישמת חדשנות גריאטרית להזדקנות מיטבית במרכזים הגריאטריים שלה בתל אביב ובפתח תקוה, במרכזי היום לקשיש ביפו ובצפון תל אביב ובמועדון החברתי בנווה אביבים. 

הדיירים הנמצאים במוסדותינו שייכים לכל הקשת הסוציואקונומית. כולם זוכים לטיפול מיטבי, איכותי, מיוחד ומותאם אישית. 

קשת היא עמותה ציבורית, עצמאית, ללא מטרות רווח שכפופה להוראות כל דין ופועלת לקידום מטרותיה על פי תקנון מסודר ומחייב על פי כללי המנהל הציבורי התקין וכללי השקיפות המחייבים מוסדות ציבוריים. 

מוסדות העמותה כוללים: אסיפה כללית של חברי העמותה, ועד מנהל, ועדת כספים והשקעות, ועדת מכרזים, ועדת פרויקטים וועדת ביקורת. 

יתרונות קשת

איכות הטיפול להזדקנות מיטבית

הטיפול שקשת מעניקה לדיירים זוכה לציונים גבוהים ביותר ועומד בדרישות של משרד הבריאות ומשרד הרווחה. האגודה הוסמכה על ידי מכון התקנים לתקני אבטחת מידע ISO 27001, 27799, ובכך שומרת על חיסיון המידע הרפואי והאישי של דייריה, חבריה ועובדיה.

מצוינות בשירות

מדיניותה של קשת מכוונת להשקעה בלתי מתפשרת בהון האנושי, למצוינות בשירות, לעבודה מתוך שקיפות ויחסי אמון, לשיפור השירותים הקיימים ולביסוס מערכת היחסים עם גורמים מקצועיים שונים. בנוסף משקיעה בהון האנושי ופיתוחו ובכך מונעת שחיקה ומביאה עובדים מרוצים המייצרים תפוקה איכותית. 

ניהול מקצועי מוקפד

קשת, עמותה ציבורית ללא כוונות רווח, עם ניהול מקצועי מוקפד, שומרת על איתנות ויציבות כלכלית. קשת משקיעה את הכנסותיה בטיפוח הלקוחות, בשדרוג המוסדות ובפיתוח ההון האנושי. כל זאת לקידום איכות חייהם של הדיירים ללא הבדל בין חסרי אמצעים לבעלי אמצעים ומתוך שמירה על כבוד הדייר, זכויותיו ומצבו הפיזי והרגשי. ב"קשת" מקפידים על אבטחת סודיות המידע על דייריה ועובדיה הנאגר במערכות המידע.

רצף טיפולי

במוסדות קשת נמצאים קשישים במצבים בריאותיים שונים, תשושים, תשושי נפש וסיעודיים. קשיש הנכנס לאחד ממוסדות קשת מקבל מענה לצרכיו בהתאם ליכולת התפקודית שלו ואם היא משתנה אנחנו עושים הכל כדי לתת לדייר פתרון בתוך מוסדותינו, גם במצבים שבהם בריאותו מידרדרת. השמירה על הרצף הטיפולי במוסדנו היא אבן יסוד לטיפול המקצועי הניתן לדיירים. אנו גאים על כך שדיירים שלנו שוהים במוסדות למעלה מ-15 שנים ויותר הם ומשפחותיהם וזוכים לטיפול מסור ומחבק.

סביבה ירוקה ומטופחת

מוסדות קשת נמצאים בסביבה ירוקה, מטופחת ונעימה. המרכז הרפואי גריאטרי צהלון ממוקם במרכזה של יפו, מוקף מדשאות ופינות חן מוצלות, מזרקות וגנים, המעניקים תחושה מרגיעה וייחודית לדיירים ולמבקרים. המרכז הרפואי גריאטרי גבעת השלושה נמצא במרכז העיר פתח תקווה, בשטח של כ-40 דונם של מרחבים ירוקים ואווירה כפרית וירוקה עם מרחבי דשא, עצים ופרחים.

שירותים קהילתיים

קשת מפתחת שירותים קהילתיים לטובת האוכלוסייה המבוגרת בתל אביב – יפו. במסגרת זאת, פועלים מרכזי יום ביפו ובנווה אביבים, מקיימים במרכזים אלה תוכניות טיפוליות, פנאי ותרבות מגוונות למניעת בדידות ולעניין ומשמעות, כל זאת בשיתוף עיריית ת"א. במכרזי היום פועל צוות מקצועי ומיומן של עובדים סוציאליים, מטפלים ומדריכי חוגים.

קשר עם משפחות

קשר שוטף עם המשפחות מתקיים לאורך כל שהות הדייר באחד ממוסדותיה של קשת, כאשר העובדים מהווים אוזן קשבת למשפחות בכל נושא. הצוותים עוסקים גם בכל הקשור להידוק הקשר עם המשפחות ולתמיכה בהן בעת ההתמודדות עם אשפוזו של בן המשפחה כולל קבוצות תמיכה וליווי רוחני.

מופת ודוגמה לדו – קיום

מוסדותיה של קשת פתוחים בפני בני כל העדות והעמים. העובדים מייצגים גם הם לאומים שונים ותרבויות מגוונות. כך אפשר למצוא בקרב העובדים, במגוון תפקידים, ערבים ויהודים, נוצרים ומוסלמים, יוצאי אתיופיה בצד יוצאי רוסיה, עובדים מרחבי העולם – אוקראינה, אריתראה, נאפל, גרוזיה ועוד. קשת פועלת לטיפוח המשאב האנושי, שמירה על איכותו ומקצועיותו ללא הבדל של גזע, דת ומוצא. 

אנחנו כאן בשבילכם.​
מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

עמותת קשת כאן בשבילכם.

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם​

מספרים עלינו

דיירים, בני משפחה ועובדים מספרים